close

Welkom!

In dit gedeelte van de website kunt u inloggen op de website. We kennen twee typen geregistreerde gebruikers: Leden van de GKv Pijnacker-Nootdorp en overige belangstellenden.

Geen
GKvPN Login
  
Kerdiensten
Data en tijden
       

op de site van GKv
Pijnacker-Nootdorp
  
Online preken luisteren

 

Vraag maar raak!


Information in English

 Columns van ds. Te Velde
uit de Telstar

 

Foto's van gebeurtenissen
Fotoreportages
     
Teken het gastenboek
Adres kerkgebouw
Julianalaan 40a
2641 HD PIJNACKER
Tel: 015-3698472 
Postadres:
Postbus 36
2640 AA PIJNACKER

(Bij geen gehoor kunt u de scriba bellen!)
Predikant

Ds. R.T. te Velde
Duikersloot 75
2642 DT Pijnacker
Tel: 015-3610815 (werk)
Tel: 015-3613896 (privé)
E-mail:
rt.velde @ hetnet.nl

Scriba
R. van der Welle
Tel: 015-3698420
E-mail: op te vragen bij de gemeentecoördinator

Tevens contactadres voor de kerkenraad

Gemeentecoördinator
R. van der Horst
tel. 015-3692155
Diaconie

G.L. Mast
015 - 3640504
e-mail:
diaconie @ pijnacker-nootdorp.gkv.nl

Webmaster
Wim Priem
e-mail: webmaster @ pijnacker-nootdorp.gkv.nl
Diversen
Redactie Kerkpost:
e-mail: kerkblad @ pijnacker-nootdorp.gkv.nl
Koster: via
Commissie van Beheer:
G. Rietveld

015-3697968
Preekvoorziening:
mw. C.S. van der Stoep
015-3640550

Liturgisch jaar

Hemelvaart
(donderdag, 17 mei 2012, 5 dagen geleden.)

Pinksteren
(zondag, 27 mei 2012, over 5 dagen.)

Bezoekers

We hebben 9 gasten online
Lef
Geschreven door Dolf te Velde   
zondag, 02 oktober 2011 18:12
Waar haalt ‘ie het lef vandaan, die David? Hoe oud zal hij geweest zijn – een jaar of veertien, vijftien? Nog niet droog achter de oren, in ieder geval. Wel een knappe jongen om te zien, rossig haar en blozende wangen. Maar toch: hij is geen partij voor de man die tegenover hem staat, reus Goliat, de kampioen van de Filistijnen. Een reus van misschien wel drie meter lang, en dan ook nog eens volledig bepantserd en gewapend. Alsof je probeert een tank tegen te houden.
Herken je het gevoel, zoals David daar tegenover Goliat staat? Het gevoel dat je er toch nooit tegenop kunt. Waar sta je eigenlijk, als christen in deze wereld? De reuzen staan om je heen: de media die je laten zien hoe je moet leven om mee te tellen; de economie die gaat voor keiharde winst, en daar moet alles voor opzij.
Ik denk dat we ons nog redelijk veilig kunnen voelen zolang we ons gedekt houden. Onderduiken in de grote massa, niet teveel opvallen. Maar wat gebeurt er als je wordt uitgedaagd voor een rechtstreeks duel? Want dat is wat deze Filistijnse reus doet. Hij weet een makkelijke oplossing voor de oorlog, een formule waarbij er maar weinig bloed hoeft te vloeien. Van beide kanten slechts één deelnemer, en dat gevecht beslist dan de afloop van de oorlog. Wat zou jij doen als je er zo voor kwam te staan?
Bijlagen:
Bewaar het bestand <code>1 SAMUËL 17,45-47.pdf</code>1 SAMUËL 17,45-47[Lef]52 Kb


Deel dit artikel met anderen via...
 
Laatst aangepast op donderdag, 01 december 2011 18:41
 

Plaats reactie

Reacties zijn welkom!
Het is geen probleem als de schrijver ervan het niet met het artikel eens is, maar de reacties moeten wel respectvol zijn. Graag 'on topic' (van toepassing op het onderwerp). Geen beledigende, onzinnige en haatdragende reacties s.v.p.
De beoordeling hiervan ligt bij de redactie van de website.
De redactie behoudt zich het recht voor reacties zonder verdere correspondentie te verwijderen, maar als de commentaarschrijver bereikbaar is (mailadres), zullen we wel ons standpunt proberen uit te leggen.


Beveiligingscode
Vernieuwen