Welkom!
In dit gedeelte van de website kunt u inloggen op de website. We kennen twee typen geregistreerde gebruikers: Leden van de GKv Pijnacker-Nootdorp en overige belangstellenden.
In dit gedeelte van de website kunt u inloggen op de website. We kennen twee typen geregistreerde gebruikers: Leden van de GKv Pijnacker-Nootdorp en overige belangstellenden.
Ds. R.T. te Velde
Duikersloot 75
2642 DT Pijnacker
Tel: 015-3610815 (werk)
Tel: 015-3613896 (privé)
E-mail: rt.velde @ hetnet.nl
Tevens contactadres voor de kerkenraad
G.L. Mast
015 - 3640504
e-mail: diaconie @ pijnacker-nootdorp.gkv.nl
Hemelvaart
(donderdag, 17 mei 2012, 5 dagen geleden.)
Pinksteren
(zondag, 27 mei 2012, over 5 dagen.)
| Aanliggen met Jezus |
| Geschreven door Dolf te Velde |
| maandag, 08 november 2010 07:18 |
|
Aanliggen met Jezus, dat woord trok mijn aandacht in dit bijbelgedeelte. Je komt het een paar keer tegen. Je herkent er de oude oosterse manier in om een maaltijd te houden: rond de tafel staan geen stoelen om op te zitten, maar een soort bedden om op te liggen. Het lijkt nog wat meer rust, nog meer ontspanning uit te stralen dan ons zittend eten: je neemt er echt de tijd voor. Zo zie je Jezus aan tafel liggen, in het gezelschap van zijn leerlingen, de twaalf apostelen. Maar wat een merkwaardig gezelschap! Daar willen we nu eerst op letten, voordat we straks zelf bij Jezus aan tafel gaan. Als eerste zien we Judas. Jezus zegt het zelf (vers 21): “Weet wel dat degene die mij zal uitleveren samen met mij aan deze tafel aanligt.” Ook Judas ligt aan met Jezus. Wat een wrange tegenstelling: hij eet van Jezus’ brood, en intussen is hij uit op Jezus’ dood. Judas – wij zouden hem nooit toelaten aan het Avondmaal. Maar Jezus wel.
(NB: deze "preek" is in drie gedeeltes gehouden in een dienst met Avondmaal.) |
| Laatst aangepast op maandag, 20 december 2010 15:55 |
Het is geen probleem als de schrijver ervan het niet met het artikel eens is, maar de reacties moeten wel respectvol zijn. Graag 'on topic' (van toepassing op het onderwerp). Geen beledigende, onzinnige en haatdragende reacties s.v.p.
De beoordeling hiervan ligt bij de redactie van de website.
De redactie behoudt zich het recht voor reacties zonder verdere correspondentie te verwijderen, maar als de commentaarschrijver bereikbaar is (mailadres), zullen we wel ons standpunt proberen uit te leggen.