close

Welkom!

In dit gedeelte van de website kunt u inloggen op de website. We kennen twee typen geregistreerde gebruikers: Leden van de GKv Pijnacker-Nootdorp en overige belangstellenden.

Geen
GKvPN Login
  
Kerdiensten
Data en tijden
       

op de site van GKv
Pijnacker-Nootdorp
  
Online preken luisteren

 

Vraag maar raak!


Information in English

 Columns van ds. Te Velde
uit de Telstar

 

Foto's van gebeurtenissen
Fotoreportages
     
Teken het gastenboek
Adres kerkgebouw
Julianalaan 40a
2641 HD PIJNACKER
Tel: 015-3698472 
Postadres:
Postbus 36
2640 AA PIJNACKER

(Bij geen gehoor kunt u de scriba bellen!)
Predikant

Ds. R.T. te Velde
Duikersloot 75
2642 DT Pijnacker
Tel: 015-3610815 (werk)
Tel: 015-3613896 (privé)
E-mail:
rt.velde @ hetnet.nl

Scriba
R. van der Welle
Tel: 015-3698420
E-mail: op te vragen bij de gemeentecoördinator

Tevens contactadres voor de kerkenraad

Gemeentecoördinator
R. van der Horst
tel. 015-3692155
Diaconie

G.L. Mast
015 - 3640504
e-mail:
diaconie @ pijnacker-nootdorp.gkv.nl

Webmaster
Wim Priem
e-mail: webmaster @ pijnacker-nootdorp.gkv.nl
Diversen
Redactie Kerkpost:
e-mail: kerkblad @ pijnacker-nootdorp.gkv.nl
Koster: via
Commissie van Beheer:
G. Rietveld

015-3697968
Preekvoorziening:
mw. C.S. van der Stoep
015-3640550

Liturgisch jaar

Hemelvaart
(donderdag, 17 mei 2012, 5 dagen geleden.)

Pinksteren
(zondag, 27 mei 2012, over 5 dagen.)

Bezoekers

We hebben 7 gasten online
Schuilplaats
Geschreven door Dolf te Velde   
maandag, 11 oktober 2010 08:18

Een schuilplaats, waar denk je dan aan? Misschien aan een soort bushokje, waar je onder kunt gaan staan als het heel hard regent. Ik moest ook even denken aan het verhaal van de paarden bij Marrum, al weer een paar jaar geleden. Zo’n honderd paarden staan te grazen in de kwelders, het grasland buiten de Waddendijk. Maar als het water stijgt, zijn ze opeens afgesneden van het vaste land. De paarden vluchten naar de plek waar het nog een beetje droog blijft. Omringd door water wachten ze op redding. Dat is een beetje het beeld bij Psalm 46: een schuilplaats vinden, als aan alle kanten het water kolkt.

Toch blijft dat nog vrij tam: schuilen voor de regen, vluchten voor een laagje water. En als dat het beeld is voor wat Psalm 46 over God vertelt, dan is God ook om zo te zeggen een afdakje waar je een poosje onder blijft staan, maar zodra het ophoudt met regenen kun je je zelf weer redden. Waar deze Psalm over spreekt, is wel wat heftiger. Dat heb je gemerkt toen we de Psalm lazen. Daar komen we straks nog verder achter. Het gaat hier echt over de grote dingen. En dan is het ook iets heel groots als God onze schuilplaats wil zijn. Geen afdakje, maar de rots waar de golven tegenaan beuken, de veilige muur waarachter je je kunt verschansen voor de aanval van de vijand, de burcht die altijd standhoudt.

Je zou deze Psalm kunnen bekijken als een drieluik, een schilderij in drie delen. Je zou boven dit schilderij kunnen zetten: “God is met ons”. Die tekst komt als een refrein terug in vers 8 en 12. Veel bijbeluitleggers gaan ervanuit dat dit refrein ook tussen vers 4 en 5 gestaan moet hebben. Want dat dit lied uit drie coupletten bestaat, is wel duidelijk. Er staat ook drie keer dat aparte woordje “sela”, dat een keerpunt aangeeft. “God is met ons” – om dat hele persoonlijke zinnetje draait het in dit lied. In drie taferelen leer je daar telkens op een nieuwe manier naar kijken. Zo kun je meegroeien in het vertrouwen dat dit lied uitspreekt, word je uitgenodigd om je schuilplaats te vinden, de schuilplaats die God voor je wil zijn.

Bijlagen:
Bewaar het bestand <code>PSALM 46.pdf</code>PSALM 46[Schuilplaats]55 Kb


Deel dit artikel met anderen via...
 
Laatst aangepast op maandag, 08 november 2010 15:59
 

Plaats reactie

Reacties zijn welkom!
Het is geen probleem als de schrijver ervan het niet met het artikel eens is, maar de reacties moeten wel respectvol zijn. Graag 'on topic' (van toepassing op het onderwerp). Geen beledigende, onzinnige en haatdragende reacties s.v.p.
De beoordeling hiervan ligt bij de redactie van de website.
De redactie behoudt zich het recht voor reacties zonder verdere correspondentie te verwijderen, maar als de commentaarschrijver bereikbaar is (mailadres), zullen we wel ons standpunt proberen uit te leggen.


Beveiligingscode
Vernieuwen