close

Welkom!

In dit gedeelte van de website kunt u inloggen op de website. We kennen twee typen geregistreerde gebruikers: Leden van de GKv Pijnacker-Nootdorp en overige belangstellenden.

Geen
GKvPN Login
  
Kerdiensten
Data en tijden
       

op de site van GKv
Pijnacker-Nootdorp
  
Online preken luisteren

 

Vraag maar raak!


Information in English

 Columns van ds. Te Velde
uit de Telstar

 

Foto's van gebeurtenissen
Fotoreportages
     
Teken het gastenboek
Adres kerkgebouw
Julianalaan 40a
2641 HD PIJNACKER
Tel: 015-3698472 
Postadres:
Postbus 36
2640 AA PIJNACKER

(Bij geen gehoor kunt u de scriba bellen!)
Predikant

Ds. R.T. te Velde
Duikersloot 75
2642 DT Pijnacker
Tel: 015-3610815 (werk)
Tel: 015-3613896 (privé)
E-mail:
rt.velde @ hetnet.nl

Scriba
R. van der Welle
Tel: 015-3698420
E-mail: op te vragen bij de gemeentecoördinator

Tevens contactadres voor de kerkenraad

Gemeentecoördinator
R. van der Horst
tel. 015-3692155
Diaconie

G.L. Mast
015 - 3640504
e-mail:
diaconie @ pijnacker-nootdorp.gkv.nl

Webmaster
Wim Priem
e-mail: webmaster @ pijnacker-nootdorp.gkv.nl
Diversen
Redactie Kerkpost:
e-mail: kerkblad @ pijnacker-nootdorp.gkv.nl
Koster: via
Commissie van Beheer:
G. Rietveld

015-3697968
Preekvoorziening:
mw. C.S. van der Stoep
015-3640550

Liturgisch jaar

Hemelvaart
(donderdag, 17 mei 2012, 5 dagen geleden.)

Pinksteren
(zondag, 27 mei 2012, over 5 dagen.)

Bezoekers

We hebben 15 gasten online
Een open einde
Geschreven door Dolf te Velde   
woensdag, 26 mei 2010 17:18

Er zit iets mysterieus in dit laatste hoofdstuk van Johannes. Of eigenlijk kom je dat mysterieuze tegen in alles wat Johannes vertelt over de dagen na Jezus’ opstanding. Een aantal keren verschijnt Jezus aan zijn leerlingen. Opeens is Hij er, een poosje blijft Hij bij ze, maar dan is Hij ook weer weg. Verschijnen en verdwijnen.

Als Jezus er is, is Hij er helemaal: Hij spreekt ze op de vertrouwde manier toe, Hij doet dingen die je heel concreet met de ogen kunt zien en met de handen kunt tasten. En toch zit er iets in van een terugtrekkende beweging. Helemaal duidelijk wordt dat in het laatste stukje van Johannes’ evangelie dat we vanmorgen gelezen hebben. Eigenlijk was na hoofdstuk 20 het verhaal klaar. Maar er komt nog een toegift, een derde verschijning van Jezus. Johannes vertelt in zijn evangelie niet over de hemelvaart van Jezus. Maar op een andere manier kom je er in deze laatste ontmoeting van Jezus met zijn leerlingen wel heel dicht bij. Nog één keer is Hij er, daarna niet meer.

Een open einde – dat is het beeld dat blijft hangen als je het boekje Johannes dichtslaat. Opeens is het afgelopen. Als lezer blijf je zitten met … ja, met wat eigenlijk? De laatste woorden van Jezus, gezegd tegen Petrus, klinken nog na: “Jij moet mij volgen”. Hoe kun je daarmee verder, als Petrus, maar ook als lezer van zoveel later? We kijken naar de twee leerlingen waar het in dit stukje over gaat: Petrus en Johannes, de lievelingsleerling. En vooral: we luisteren naar wat Jezus tegen hen zegt en daarmee ook tegen ons.

Een open einde

Bijlagen:
Bewaar het bestand <code>JOHANNES 21,22.pdf</code>JOHANNES 21,22[Een open einde]65 Kb


Deel dit artikel met anderen via...
 
Laatst aangepast op maandag, 07 juni 2010 07:56
 

Plaats reactie

Reacties zijn welkom!
Het is geen probleem als de schrijver ervan het niet met het artikel eens is, maar de reacties moeten wel respectvol zijn. Graag 'on topic' (van toepassing op het onderwerp). Geen beledigende, onzinnige en haatdragende reacties s.v.p.
De beoordeling hiervan ligt bij de redactie van de website.
De redactie behoudt zich het recht voor reacties zonder verdere correspondentie te verwijderen, maar als de commentaarschrijver bereikbaar is (mailadres), zullen we wel ons standpunt proberen uit te leggen.


Beveiligingscode
Vernieuwen