close

Welkom!

In dit gedeelte van de website kunt u inloggen op de website. We kennen twee typen geregistreerde gebruikers: Leden van de GKv Pijnacker-Nootdorp en overige belangstellenden.

Geen
GKvPN Login
  
Kerdiensten
Data en tijden
       

op de site van GKv
Pijnacker-Nootdorp
  
Online preken luisteren

 

Vraag maar raak!


Information in English

 Columns van ds. Te Velde
uit de Telstar

 

Foto's van gebeurtenissen
Fotoreportages
     
Teken het gastenboek
Adres kerkgebouw
Julianalaan 40a
2641 HD PIJNACKER
Tel: 015-3698472 
Postadres:
Postbus 36
2640 AA PIJNACKER

(Bij geen gehoor kunt u de scriba bellen!)
Predikant

Ds. R.T. te Velde
Duikersloot 75
2642 DT Pijnacker
Tel: 015-3610815 (werk)
Tel: 015-3613896 (privé)
E-mail:
rt.velde @ hetnet.nl

Scriba
R. van der Welle
Tel: 015-3698420
E-mail: op te vragen bij de gemeentecoördinator

Tevens contactadres voor de kerkenraad

Gemeentecoördinator
R. van der Horst
tel. 015-3692155
Diaconie

G.L. Mast
015 - 3640504
e-mail:
diaconie @ pijnacker-nootdorp.gkv.nl

Webmaster
Wim Priem
e-mail: webmaster @ pijnacker-nootdorp.gkv.nl
Diversen
Redactie Kerkpost:
e-mail: kerkblad @ pijnacker-nootdorp.gkv.nl
Koster: via
Commissie van Beheer:
G. Rietveld

015-3697968
Preekvoorziening:
mw. C.S. van der Stoep
015-3640550

Liturgisch jaar

Hemelvaart
(donderdag, 17 mei 2012, gisteren.)

Pinksteren
(zondag, 27 mei 2012, over 9 dagen.)

Bezoekers

We hebben 8 gasten online
Blijf in het licht!
Geschreven door Dolf te Velde   
donderdag, 21 mei 2009 19:26

Licht, dat is een van de mooiste dingen in onze wereld. Licht geeft kleur, door licht zie je schoonheid, de wereld straalt als de zon opgaat ’s morgens vroeg. Licht geeft warmte waar je in het voorjaar van geniet. Als er geen licht was, dan kon je niet leven.

Licht, dat trekken we graag door naar andere dingen. “Hij heeft het licht gezien” – dan ben je iets gaan begrijpen wat je vroeger ontging. In Europa hebben we het over de Verlichting: een moderne manier van denken, die mensen bevrijd heeft van achterhaald geloof.  En dan proberen we iedereen mee te trekken in het proces van Verlichting. Als iedereen nu eens net zo verstandig, zo redelijk ging denken als wij. Moslims moeten van ons een verlichte islam leren, aangepast aan moderne normen en waarden. Verlicht – want anders blijf je in het donker steken, dan ben je achterlijk.

Met die houding van verlichte geesten ben je meteen in de situatie van de gemeentes waaraan Johannes zijn brief schreef. Mensen die het licht hadden gezien, die een hogere kennis hadden ontdekt waarmee ze rechtstreeks contact met het goddelijke kregen. En vanuit hun hoge kennis keken deze verlichte mensen neer op de gewone man en vrouw. Zielig toch, als je het nog steeds hebt over Jezus die aan het kruis gestorven is. Achterlijk, als je je nog druk maakt over geboden van God die richting geven aan je leven. Nee, als je het licht hebt gezien, ben je daar bovenuit. Zulke dwaallichten maken gebruik van uitspraken die goed christelijk kunnen klinken, die je misschien wel terugvindt in het evangelie dat deze zelfde Johannes heeft opgeschreven: God kennen, in Hem blijven, wandelen in het licht. Intussen geven ze er een draai aan zodat het van geen kant meer klopt.

En nu is Johannes in zijn brief bezig om de mensen te houden bij het geloof in Jezus. Laat je niet in de war brengen door die verlichte geesten met hun hogere kennis. Blijf gewoon bij Jezus. Dat is het centrale thema van de brief: Blijf bij Jezus. En vandaag pakken we een eerste aspect daarvan, dat Johannes in hoofdstuk 1 en 2 vooral uitwerkt. In die hoofdstukken draait het om licht. De boodschap vandaag vat ik zo samen:

Blijf in het licht!
daar horen drie dingen bij:
 1. ken de bron van het licht
 2. zoek de sfeer van het licht
 3. leef in de praktijk van het licht

Bijlagen:
Bewaar het bestand <code>1 JOHANNES 2,7-11.pdf</code>1 JOHANNES 2,7-11[Blijf in het licht]62 Kb


Deel dit artikel met anderen via...
 
Laatst aangepast op donderdag, 09 juli 2009 11:01
 

Plaats reactie

Reacties zijn welkom!
Het is geen probleem als de schrijver ervan het niet met het artikel eens is, maar de reacties moeten wel respectvol zijn. Graag 'on topic' (van toepassing op het onderwerp). Geen beledigende, onzinnige en haatdragende reacties s.v.p.
De beoordeling hiervan ligt bij de redactie van de website.
De redactie behoudt zich het recht voor reacties zonder verdere correspondentie te verwijderen, maar als de commentaarschrijver bereikbaar is (mailadres), zullen we wel ons standpunt proberen uit te leggen.


Beveiligingscode
Vernieuwen