close

Welkom!

In dit gedeelte van de website kunt u inloggen op de website. We kennen twee typen geregistreerde gebruikers: Leden van de GKv Pijnacker-Nootdorp en overige belangstellenden.

Geen
GKvPN Login
  
Kerdiensten
Data en tijden
       

op de site van GKv
Pijnacker-Nootdorp
  
Online preken luisteren

 

Vraag maar raak!


Information in English

 Columns van ds. Te Velde
uit de Telstar

 

Foto's van gebeurtenissen
Fotoreportages
     
Teken het gastenboek
Adres kerkgebouw
Julianalaan 40a
2641 HD PIJNACKER
Tel: 015-3698472 
Postadres:
Postbus 36
2640 AA PIJNACKER

(Bij geen gehoor kunt u de scriba bellen!)
Predikant

Ds. R.T. te Velde
Duikersloot 75
2642 DT Pijnacker
Tel: 015-3610815 (werk)
Tel: 015-3613896 (privé)
E-mail:
rt.velde @ hetnet.nl

Scriba
R. van der Welle
Tel: 015-3698420
E-mail: op te vragen bij de gemeentecoördinator

Tevens contactadres voor de kerkenraad

Gemeentecoördinator
R. van der Horst
tel. 015-3692155
Diaconie

G.L. Mast
015 - 3640504
e-mail:
diaconie @ pijnacker-nootdorp.gkv.nl

Webmaster
Wim Priem
e-mail: webmaster @ pijnacker-nootdorp.gkv.nl
Diversen
Redactie Kerkpost:
e-mail: kerkblad @ pijnacker-nootdorp.gkv.nl
Koster: via
Commissie van Beheer:
G. Rietveld

015-3697968
Preekvoorziening:
mw. C.S. van der Stoep
015-3640550

Liturgisch jaar

Hemelvaart
(donderdag, 17 mei 2012, gisteren.)

Pinksteren
(zondag, 27 mei 2012, over 9 dagen.)

Bezoekers

We hebben 11 gasten online
Vreemde vogels
Geschreven door Dolf te Velde   
maandag, 05 juli 2010 04:51

Sinds een jaar of anderhalf zie ik ze regelmatig vliegen: een soort groene papegaaien. Eerst alleen in de buurt van de Dorpskerk, maar vorige week scheerden ze ook thuis, op de rand van Klapwijk/Tolhek, over ons heen. Felgroene schichten met een lange staart en een snerpende schreeuw.


Het gaat om de groene halsbandparkiet, is me inmiddels verteld. Oorspronkelijk afkomstig uit Afrika en zuidelijk Azië, verspreidt deze vogel zich razendsnel in met name de stedelijke gebieden van Noordwest-Europa. Zo’n vijf jaar geleden werden er op een “slaapplaats” bij Voorburg zo’n drieduizend aangetroffen!

Vreemde vogels – ik kan de gedachte niet onderdrukken aan de plek die christenen langzamerhand krijgen in Nederland. Sowieso wel eens aardig om mensen te bekijken vanuit de vogelwereld.

Je ziet de huismus, onopvallend behalve door haar getjilp. Een troep ganzen waggelt een beetje dom voort, maar zet dan plots een waakzame keel (met lellen eronder) op als een fietser langsrijdt. Eksters hippen deftig over de grond of zitten op de rand van het dak luid te klepperen. Al die typetjes, hoe zou je jezelf daarin herkennen?
Maar nu dus speciaal over de groene halsbandparkiet, die vreemde vogel. Die heeft “ons” als christen iets te zeggen. Altijd gedacht dat “we” hier zo’n beetje inheems waren en al aardig genesteld waren geraakt. De uitslag van de verkiezingen op 9 juni verstoort hardhandig die droom – als je al niet eerder wakker was geworden. Je gaat bij een minderheid horen, bijna een uitzondering. Nee, meestal zullen christenen niet zo opvallend door het leven gaan, als een felgroene schicht met veel geschreeuw. Maar een vreemde vogel kun je je wel voelen. Als ik op zondagmorgen in m’n zwarte pak naar de kerk fiets, en andere mensen laten de hond uit of zijn op weg naar de sport: “Wat ben jij voor een rare?” Als de hele buurt oranje kleurt voor het WK voetbal en wij hebben daar niet zo’n zin in: “Waarom doe jij eigenlijk niet mee?” (de meeste wedstrijden bekijken we wel!) Je maakt je druk over dingen waar een ander nooit bij stil staat: God, verschil tussen goed en kwaad, leven na de dood. Je hebt opvattingen die uit een voorbije tijd stammen. Wat doe je hier eigenlijk? Ga toch lekker terug naar je reservaat!

Die groene parkieten, daar moeten we maar aan wennen. Ze komen uit een andere wereld, maar raken hier intussen aardig thuis. Iets van dat dubbele herken ik als christen: het lijkt soms of je van een andere planeet komt. En tegelijk heb je hier een plek, je bouwt je nest, je legt je ei en je vliegt met wat takjes heen en weer. Maar of je ooit inheems zult worden? Misschien ben je toch teveel van een andere wereld.



Deel dit artikel met anderen via...
 
 

Plaats reactie

Reacties zijn welkom!
Het is geen probleem als de schrijver ervan het niet met het artikel eens is, maar de reacties moeten wel respectvol zijn. Graag 'on topic' (van toepassing op het onderwerp). Geen beledigende, onzinnige en haatdragende reacties s.v.p.
De beoordeling hiervan ligt bij de redactie van de website.
De redactie behoudt zich het recht voor reacties zonder verdere correspondentie te verwijderen, maar als de commentaarschrijver bereikbaar is (mailadres), zullen we wel ons standpunt proberen uit te leggen.


Beveiligingscode
Vernieuwen