close

Welkom!

In dit gedeelte van de website kunt u inloggen op de website. We kennen twee typen geregistreerde gebruikers: Leden van de GKv Pijnacker-Nootdorp en overige belangstellenden.

Geen
GKvPN Login
  
Kerdiensten
Data en tijden
       

op de site van GKv
Pijnacker-Nootdorp
  
Online preken luisteren

 

Vraag maar raak!


Information in English

 Columns van ds. Te Velde
uit de Telstar

 

Foto's van gebeurtenissen
Fotoreportages
     
Teken het gastenboek
Adres kerkgebouw
Julianalaan 40a
2641 HD PIJNACKER
Tel: 015-3698472 
Postadres:
Postbus 36
2640 AA PIJNACKER

(Bij geen gehoor kunt u de scriba bellen!)
Predikant

Ds. R.T. te Velde
Duikersloot 75
2642 DT Pijnacker
Tel: 015-3610815 (werk)
Tel: 015-3613896 (privé)
E-mail:
rt.velde @ hetnet.nl

Scriba
R. van der Welle
Tel: 015-3698420
E-mail: op te vragen bij de gemeentecoördinator

Tevens contactadres voor de kerkenraad

Gemeentecoördinator
R. van der Horst
tel. 015-3692155
Diaconie

G.L. Mast
015 - 3640504
e-mail:
diaconie @ pijnacker-nootdorp.gkv.nl

Webmaster
Wim Priem
e-mail: webmaster @ pijnacker-nootdorp.gkv.nl
Diversen
Redactie Kerkpost:
e-mail: kerkblad @ pijnacker-nootdorp.gkv.nl
Koster: via
Commissie van Beheer:
G. Rietveld

015-3697968
Preekvoorziening:
mw. C.S. van der Stoep
015-3640550

Liturgisch jaar

Hemelvaart
(donderdag, 17 mei 2012, gisteren.)

Pinksteren
(zondag, 27 mei 2012, over 9 dagen.)

Bezoekers

We hebben 13 gasten online
Gods vakantie
Geschreven door Dolf te Velde   
maandag, 07 september 2009 08:49
Soms spreekt de bijbel op zo’n aardige, menselijke manier over God. Bijvoorbeeld helemaal aan het begin, in Genesis 1. In zes dagen maakt God alles wat er in deze wereld is. Dat is hard werken voor God! Zes dagen – zet daar de miljarden jaren eens naast die de evolutie nodig heeft om hetzelfde te bereiken. Aan het eind van elke dag kijkt God tevreden terug op het resultaat: het was goed. Zes dagen werk, maar dan heb je ook iets: een wereld met alles erop en eraan. Licht, lucht, water en land. Bomen en planten in eindeloze variatie. Vissen en vogels en landdieren. En, als laatste klus op dag zes, de mens. Daar had God flink werk aan, en nog steeds.
Dan komt de zevende dag. Op die dag rust God van al het werk dat Hij erop heeft zitten. Hij kijkt nog eens naar het geheel, geniet ervan en is dik tevreden. Eerst hard werken, maar dan ook goed uitrusten – God is ermee begonnen. Aan het begin van de wereld staat Gods vakantie.
Al gauw leert het volk Israël Gods voorbeeld te volgen. De sabbat: elke zevende dag van de week tijd om te rusten. Daar leeft een mens van op. Een ritme van werken en rusten. Met plezier terugkijken op wat je gedaan hebt. En adem scheppen voor het vervolg.
De weken voor de vakantie merkte ik uitputting, bij mezelf en bij anderen. Er moet nog van alles: afscheid op school, afsluitende uitjes met je team of met de club waar je bij hoort, een buurtbarbecue. En dan plof je zomaar in de vakantie. Wat doen we onszelf aan? Zal dat goed gaan?
God weet wat vakantie houden is: sabbat. Als wij dat nu eens van God leren: op tijd van ophouden weten, voldaan zijn, je niet laten opjagen. Begin na de vakantie eens met dat ritme te volgen: zes dagen werken, één dag rust. Dan hoef je niet achter adem neer te ploffen als het echt niet meer gaat.
Sabbat – dat gaat nog wat dieper. Rust is niet alleen stoppen met werken, maar ook: rust vinden bij God. De onrust, het opgejaagde gevoel zit zo diep bij velen van ons. Een prestatiemaatschappij met een afrekencultuur geeft je het gevoel dat het nooit genoeg is. We jagen 24/7 door. God zegt: “Je hoeft niet te presteren voordat ik je goed genoeg vind. Begin in de rust bij mij.”
Gods vakantie, daar zit een stuk toekomst in. Sabbat is iets voor elke week. Maar ook een voorschot voor de grote vakantie die nog komt. Rust voor altijd, in een onbezorgd leven op Gods nieuwe wereld. Na die grote vakantie hoef je niet terug naar school of kantoor. Een eeuwige sabbat: na elke dag weer een nieuwe vakantie. Het plezier houdt nooit op. Iedereen heeft altijd tijd voor elkaar. En dat allemaal in een paradijsje van formaat. Heb je er zin in?

Deel dit artikel met anderen via...
 
Laatst aangepast op zondag, 30 mei 2010 13:03
 

Plaats reactie

Reacties zijn welkom!
Het is geen probleem als de schrijver ervan het niet met het artikel eens is, maar de reacties moeten wel respectvol zijn. Graag 'on topic' (van toepassing op het onderwerp). Geen beledigende, onzinnige en haatdragende reacties s.v.p.
De beoordeling hiervan ligt bij de redactie van de website.
De redactie behoudt zich het recht voor reacties zonder verdere correspondentie te verwijderen, maar als de commentaarschrijver bereikbaar is (mailadres), zullen we wel ons standpunt proberen uit te leggen.


Beveiligingscode
Vernieuwen