Welkom!
In dit gedeelte van de website kunt u inloggen op de website. We kennen twee typen geregistreerde gebruikers: Leden van de GKv Pijnacker-Nootdorp en overige belangstellenden.
In dit gedeelte van de website kunt u inloggen op de website. We kennen twee typen geregistreerde gebruikers: Leden van de GKv Pijnacker-Nootdorp en overige belangstellenden.
Ds. R.T. te Velde
Duikersloot 75
2642 DT Pijnacker
Tel: 015-3610815 (werk)
Tel: 015-3613896 (privé)
E-mail: rt.velde @ hetnet.nl
Tevens contactadres voor de kerkenraad
G.L. Mast
015 - 3640504
e-mail: diaconie @ pijnacker-nootdorp.gkv.nl
Hemelvaart
(donderdag, 17 mei 2012, gisteren.)
Pinksteren
(zondag, 27 mei 2012, over 9 dagen.)
| Geen vader |
| Geschreven door Dolf te Velde |
| donderdag, 05 maart 2009 22:11 |
|
Het bericht van een aantal weken geleden bleef bij mij haken. In de jongerenflat aan de Tarweakker draaide een van de bewoners op een avond door. Hij gooide al zijn meubilair over de balustrade naar beneden. De politie nam hem mee om hem te laten kalmeren. Blijkbaar was de man korte tijd later weer thuis gekomen, want een nieuw bericht volgde: Nou zijn dat zware woorden: crisis van het gezag. En toen moesten de jaren ’60 nog komen! Maar zou er toch niet iets in zitten? Dat wij in ons moderne leven een vader missen? Je zit daar net een half jaar in de jongerenflat “Young and Living”. Klinkt dynamisch. Dynamisch is het ook op je werk. De targets voor elke week zijn hoog. De manager zit je achter de broek. Zelf wil je scoren om vooruit te komen met je carrière. En dan in het weekend lekker stappen, de remmen los. Je hoeft je geen moment te vervelen. Maar heb je ook iemand die om je geeft? Die je raad kan geven als je klem zit, op wie je kunt terugvallen? Misschien is het wel heel eenzaam in de jongerenflat “Young and Living”. En dan slaan een keer de stoppen door. En roep je hulp in van burgervader Buddenberg. In sommige wijken van Amsterdam hebben ze ‘buurtvaders’ aangesteld. Die houden de boel in de gaten en spreken jongeren aan als ze zich misdragen. Buurtvaders zorgen voor rust en veiligheid. Misschien hebben we in de nieuwbouwwijken van Pijnacker-Nootdorp ook wel zoiets nodig als buurtvaders. Hoeveel mensen zullen zich daar niet een beetje ontworteld voelen? Laten wij er dan voor elkaar zijn. Even je hoofd om de hoek van de deur om te vragen hoe het gaat. Aandacht en steun geven als het tegenzit. Goede raad bij de moeilijke dingen in het leven. De wereld heeft geen vader. Opgroeien zonder vader kan je diep onzeker en ongelukkig maken. Als christen ken ik een Vader bij wie ik altijd terecht kan. Dat je die God als Vader leert kennen en gaat vertrouwen, dat wens ik veel inwoners van Pijnacker-Nootdorp toe. Ook in de jongerenflat aan de Tarweakker. |
| Laatst aangepast op zondag, 30 mei 2010 13:07 |
Het is geen probleem als de schrijver ervan het niet met het artikel eens is, maar de reacties moeten wel respectvol zijn. Graag 'on topic' (van toepassing op het onderwerp). Geen beledigende, onzinnige en haatdragende reacties s.v.p.
De beoordeling hiervan ligt bij de redactie van de website.
De redactie behoudt zich het recht voor reacties zonder verdere correspondentie te verwijderen, maar als de commentaarschrijver bereikbaar is (mailadres), zullen we wel ons standpunt proberen uit te leggen.